Rólunk

Magyar Vaknak Magyar Iskolát Alapítvány (későbbiekben MVMIA) alapvető célja, hogy segítse és támogassa a Kárpát-medencei vak és gyengénlátó egyéneket, közösségeket abban, hogy teljes életet élhessenek.

Az egyéni segítségnyújtás vagy támogatás az egyének életminőségét igyekszik pozitívan befolyásolni, a látássérültek közösségi támogatásának célja azonban egy olyan civil önszerveződési folyamat előmozdítása, amelynek eredményeként a speciális, helyi problémákat helyben lesz képes megoldani az adott civil közösség.

Alapítványunk adományokat gyűjt és támogatásokat fogad többek között az Erdélyi Magyar Látássérültekért Alapítvány megsegítésére. Ennek oka, hogy Erdélyben 1920 óta nem tanulhatnak a magyar látássérült gyerekek saját anyanyelvükön. 

Az Erdélyi Magyar Látássérültekért Alapítvány több éve azon dolgozik, hogy iskolát építhessen a magyar ajkú vak – és látássérült gyermekek számára. A speciális oktatási intézmény elindítása után a felnőtteknek szánt elemi rehabilitációs segítő szolgáltatást is meghonosítják, lehetőséget biztosítva a tőlük segítséget kérő magyar felnőtt látássérültek részére, életminőségük javítása céljából.

A Bartimeus Központot létrehozva, egy olyan kulturális erőteret teremtenek, amely képes lesz minden érintett igényét kielégíteni, függetlenül nemtől, kortól és vallástól.

Fontos megjegyezni, hogy nem csak és kizárólag az erdélyi látássérültek helyzetének javítását tűztük ki célul, igyekszünk partneri kapcsolatot kialakítani minden olyan Kárpát-medencei látássérült közösséggel, ahol ezt igénylik.

Az MVMIA vezetősége nem áll szerződéses munkaviszonyban az alapítvánnyal. A befolyt dologi vagy pénzügyi támogatások átláthatóságára minden esetben nagy hangsúlyt fektetünk. 

Az alapítvány célja, hogy segítséget nyújtson a vak és gyengénlátó emberek minden korosztályának társadalmi, szakmai és személyes fejlődéséhez, teljes potenciáljuk eléréséhez, hogy teljes életet élhessenek és természetes módon beilleszkedhessenek a társadalomba. 

Gazdik Kati

Helle Maximilian

Demeter-Szabó Ildikó